Výlet do Prahy

Ve středu 8. června 2016 jsme se jako třídy 6. A a 2. B sešli v Letohradě na vlakovém nádraží a vydali se do Prahy. Jelikož ve směru Letohrad až Ústí nad Orlicí byla výluka, cesta byla velmi adrenalinová, protože jsme se báli, že nestihneme navazující spoje. Naštěstí jsme vlak stihli a tak jsme se nechali bezstarostně odvézt do Prahy.

Do Prahy jsme přijeli kolem desáté hodiny a společně jsme dojeli na Václavák. Tam jsme dostali mapu, abychom věděli, kde se později máme sejít a měli jsme rozchod. Každý se zařídil podle svého, ale každý využil volný čas, jak nejlépe mohl.

O půl jedné jsme se všichni sešli a vydali se do Národní galerie. Tam jsme se rozdělili na dvě skupiny. První skupina, ti co chodí na výtvarku, odešli studovat díla Františka Kupky a následně se snažili vytvořit abstraktní film. Druhá skupina hudebkářů, si měli vybrat jedno dílo, z které udělali podklad a na základě toho také vytvářeli film. Musím uznat, že všechny naše filmy byli moc povedené.

Někteří z nás měli ještě možnost jít se podívat na výstavu Slovanská epopej od Alfonse Muchy. Poté jsme se všichni přemístili na Hlavní nádraží, kde jsme nasedli do vlaku na Ústí a jeli zpět domů.

Celou exkurzi jsme si moc užili a máme spoustu nových zážitků. Jak z workshopu v Národní galerii tak i z volného času, který jsme tam měli. Děkujeme také pí. Uč. Chocholaté a pí. Uč. Taraškové za celé uskutečnění exkurze do Prahy.

Nicole Dočkalíková