Studenti v Rice Lake

Tomáš se hlásí se svým báječným příspěvkem:

Naposled zdravim z Rice Lake!
Už je to více než 9 měsíců od mého odletu, ale mě to připadá jako chvilka.
Od minula se nám poradně oteplilo tak jsme minulý týden jeli s rodinou na chatu asi hodinu daleko. Tam jsme s Markem postavili molo, na kterém jsme potom večer rybařili. Ikdyž je rybaření pro mě málo akční, tak i přesto to byla zábava, protože jsem dokonce i pár ryb chytil. Rybařit půjdu zase příští týden v hodine Outdoor adventure, kde jsme začali včera jezdit ma kanoích a na vodě zůstaneme do konce roku, což vzhledem k nádhernému počasí bude super. Dnes jsme měli Community service day, což znamená, že místo školy vsichni pomáhají v komunitě a to tím, že myjí auta, natírají lavičky nebo hrají s důchodci bingo. Já jsem s International klubem pracoval na Japonské zahradě, kterou Rice Lake dostalo před mnoha lety od sesterského města Miharu. Měli jsme tam spoustu zábavy, ale i tak jsme odvedli dobrou práci a ta zahrada teď vypadá mnohem lépe.
Za tu dobu strávenou tady jsem nasbíral nesmírnou spoustu zážitku a zkušeností, které nikdy nezapomenu. Nejradši bych tu zůstal ještě déle, protože tu mám spoustu úžasných přátel a dvě rodiny, u kterých jsem si připadal jako kdybych byl jejich vlastní syn.
Z Rice Lake Tomáš Strnad, gymnázium Žamberk, exchange student pro rok 2015/2016

 

Terka je velmi spokojená a má spoustu zážitků:

Zdravím vás,13090281_595852457238419_1941571990_n (2)

Jak mi to všichni mile rádi připomínají, už se nám pobyt v Rice Lake žene ke konci. Neuvěřitelnou rychlostí, musím podotknout.

A tak se do toho hlášení rovnou vrhneme, aby jsme s tím nestrávili celý večer. Jak už jsme zmiňovala před měsícem, nějakým způsobem se mi povedlo dostat do státního kola Forensics. A tak jsme se v polovině dubna vydala s ostatními studenty do Madisonu, kde se ono poslední kolo konalo v kampusu tamní univerzity. Tentokrát si porotce vybral pouze jeden ze čtyř příběhů, který jsme náležitě předvedli a převyprávěli. A za necelou hodinu bylo po všem. Jen jsme si počkali na výsledky a mohli si užít zbytku víkendu. Ten jsme strávili touláním se po State Street, kde můžete najít nejen miliony stánků s jídlem (kde jsem já se svojí skupinou osobně utábořila snad nadobro) ale i spoustu dalších obchodů a co je hlavní, budovu Capitolu.

Celé naše malé dobrodružství na State Forensics proběhlo přímo báječně. A jak že jsem dopadla? Jednou jsem měla zase štěstí více než rozumu a ze soutěže jsem si odvezla perfektní scóre se zlatou medailí, stejně jako několik dalších lidí z teamu.

Teď k tomu, o čem je prakticky každý americký film: Prom. Velký ples, na který se všichni těší už od malička. A tak se i já můžu pyšnit tím, že jsem se na takovou prom podívala. To se všichni čají a celý večer protančí, s odbitím půlnoci je však po všem a všichni se odebírají domů nebo na post prom. Post prom je pořádána především pro bezpečí zdejších děcek. Od půlnoci do pěti do rána vás zavřou ve škole, kde celou noc hrajete hry, soutěžíte a zoufale se snažíte neusnout. Zcela zbaběle přiznávám, že jsem vytuhla asi na deset minut při žvýkání pizzy. No dobře, možná to bylo dvacet minut. Nicméně, letošní post prom se konala v duchu Star Wars a musím říci, že ačkoli jsem ještě teď v spánkovém deficitu, nemůžu litovat rozhodnutí na post prom jít. Především kvůli bitvě, na kterou jsme dostali nafukovací světelné meče a mohli se mlátit hlava nehlava. Celou noc jsme poté zakončili s kamarády velkou snídaní ve snídaňovém podniku v Rice Lake a domů jsme se vrátili v brzkých ranních hodinách (kohout mě už radostně vítal, neřád).

S rodinou tu cestujeme po babičkách a příbuzenstvu, zrovna včera jsme grilovali u prarodičů a pomáhali dostat dok na vodu. Vlastně se ukázalo, že i ve Wisconsinu může být teplo a rtuť tu denně šplhá až nepříjemně vysoko (ale to je hlavně proto, že já teda to teplý počasí moc ráda nemám). Teď mi tu zase kolem hlavy pobíhá Grace–moje sestra, které tu musím slíbit, že vás budu pozdravovat. Tak vás tedy zdravím.

Tak se s vámi opět musím rozloučit a nějakým způsobem dopsat všechny ty úkoly. Přeji vám všem krásný Máj, mějte se krásně, skládete básně!
Z Rice Lake Tereza Mikysková, exchange student 2015/2016