Pozdrav od Davida z Rice Lake :-)

Dobrý den,

zde je David a posílám pozdrav z Rice Laku. Už tři měsíce uběhly a mnoho věcí se událo. Dnes jsem se například probudil a zjistil jsem, že přes noc nasněžilo, takže opravdová zima začíná. Se zimou přicházejí také zimní sporty. Škola nabízí spoustu zimních sportů od hokeje přes plavání až k lyžování. Já jsem se přidal ke klubu sjezdového lyžování a už brzy nám začnou tréninky.
V tuto dobu zde probíhá díkůvzdání, což je zde velice oblíbené období. Je to období spojené s tradiční večeří s krocanem, lovením v lesích a setkáváním se s přáteli. V rámci Mezinárodního klubu ve škole jsme měli společnou večeři a užili jsme si spoustu zábavy. Já a Daniel jsme na tuto večeři připravili tradiční české bramboráky a všem moc chutnaly.
Ve škole zatím všechno probíhá báječně. Jsme právě uprostřed druhého čtvrtletí a musím přiznat, že si zde školu skutečně užívám. Z mých předmětů se změnily pouze dva a to: Psychologie místo Sociologie a Konceptuální Fyzika místo Anatomie/Fyziologie. Tyto předměty jsou opravdu zajímavé a dozvídám se spoustu nových věcí. Mezitím v mé hodině Amerického občanství jsme prošli testem, kterým musí projít každý Američan, který chce dokončit střední školu. Testem jsem prošel se sedmdesáti body ze sta, což je lepší, než mnoho z mých spolužáků, takže si myslím, že jsem schopný zde žít a, že moje znalosti o Spojených Státech nejsou špatné.
Co se týče hudby, tak nám skončil Pochodový Band a začal Koncertní Band a v tuto chvíli se chystáme na vánoční koncert se skladbami, jako jsou Rolničky (Jingle Bells), Herald The Holidays a další. Já zde hraji na všechny druhy perkusí, jako xylofon, triangl, basový buben, atd. V Bandu je skvělá atmosféra a velmi si to užívám. Také v Jazzovém Bandu se připravujeme na vánoční koncert, kde hraji na klavír.
Mezitím jsem s mojí rodinou podnikl několik zajímavých aktivit. Byli jsme na kajacích na řece, také jsme byli na pozemku mojí rodiny, kde jsme připevňovali posedy na stromy, byli jsme hrát fotbal s přáteli a také jsme hráli velice zajímavé stolní i venkovní hry, jako například Frisbee Golf, což je kombinace golfu a frisbee.
Blíži se vánoce a lidé už připravuji vánoční dekorace, stromky a věnce. Je tu skutečně skvělá atmosféra a já jsem moc rád, že toto všechno mohu zažít.
Ještě jsem zapomněl zmínit volby prezidenta, které zde proběhly. Už několik týdnů před volbami se televize a internet začaly množit články, volebními plakáty a všichni o volbách mluvili. V samotný den voleb byly probíhající sčítání ukazovány v televizi, a bylo skutečně napínavé, kdo nakonec vyhraje. Vítězem se stal Donald Trump a bylo skutečně zajímavé toto období sledovat.

Děkuji a těším se, až budu znovu psát.
David Prokopec