Daniel z Rice Lake zdraví všechny gympláky :-)

Zdravím všechny čtenáře,

Už je to více než dva měsíce ode dne, co jsme se s Anne-Marie, Káťou a Davidem vydali na roční výměnný pobyt do sesterského města v USA- Rice Lake. Je to neskutečné, jak ten čas letí. Za ty 2 měsíce jsem si tu našel nespočet nových přátel a navštívil několik zajímavých míst. Hned první týden co jsem přiletěl, jsem se stal členem školního fotbalového týmu. Kvůli pár nešťastným okolnostem jsem však nemohl nastoupit do Varsity týmu. I přesto jsem si celé 2 měsíce užíval svého nejoblíbenějšího sportu ve skvělém kolektivu, v týmu Junior Varsity. Hned po skončení fotbalové JV sezony jsem byl požádán, abych se stal manažerem Varsity. Za Varsity tedy nemůžu hrát zápasy, ale i přesto jsem členem tohoto týmu a jsem za to velice rád. Tento rok jsme již potřetí za sebou postoupili do státního kola.

Ve škole jsem se také připojil k International club (klub pro všechny výměnné studenty a studentky, kteří mají zájem poznávat nové kultury, a kteří chtějí navázat nové mezinárodní vztahy). Tento týden je konec prvního termu (první část školního roku) a to znamená změnu předmětů. První term jsem měl předměty: Social Problems (v tomto předmětu jsme řešili největší sociální problémy Ameriky a také všechny novinky, které se staly jak ve světě, tak i v USA), Algebra 2 ( matematika), Speech Communication ( pokročilá angličtina, kde jsme se učili jak správně přednést řeč a to nejen před celou třídou), a jako poslední předmět jsem si vybral Outdoor Adventure (v těchto hodinách jsme se učili, jak jezdit na kánoi, na kajaku, jak správně rybařit a nebo také lukostřelbu). Velice si to tu užívám i s přáteli, společně jsem například šli na školní ples s názvem Fall Formal.

31. října se tu slavil svátek Halloween. Je to typický americký svátek, kdy děti chodí dům od domu v převlecích a dostávají sladkosti. Tento zážitek jsem si nemohl nechat ujít, a proto jsem se také převlékl do kostýmu a šel koledovat. Byl to zážitek, který bych přál zažít všem českým dětem.

Za tyto dva měsíce v Americe jsem velice vděčný všem, kdo mi to umožnili a to je zejména mé rodině. Jsem rád, že mohu reprezentovat město a gymnázium Žamberk. Děkuji a všem vám přeji hezký předvánoční čas. 

 

Daniel Janata, Rice Lake 1.11.2016