Pozdrav Honzy z Rice Lake 2

Zdravím všechny čtenáře,

 

po dvou měsících se opět hlásím z našeho sesterského města Rice Lake. Od doby, co jsem vám psal naposledy, jsem se začal plně věnovat škole a mimoškolním aktivitám (školní fotbalový tým), až jsem úplně zapomněl, jak ten čas letí. Právě teď nám končí první term a to znamená změnu předmětů. Já jsem si zvolil U.S. History, Global Studies (zeměpis) a Biologii. Začátek října se nesl v duchu Homecoming a plesu Fall Formal, takže tu nikdo nemluvil o ničem jiném a my jsme si to náramně užili. Adam s Aničkou na plese oprášili své znalosti a poznatky z tanečních a Američané se nestačili divit. Já osobně jsem zvolil více inovativní a propracované pohyby, které ovsem neměly tak velký ohlas, protože jsou zaměřené spíše pro náročnější publikum.

 

Život s moji host rodinou je čím dal lepší. Dvakrát jsme navštívili asi dvě hodiny vzdálené město Duluth, které se nachází přímo na břehu Hořejšího jezera. Cely den jsme tam strávili na břehu jezera a v obchodech s DVD a hudebními deskami. Poznal jsem už celou širokou rodinu, včetně host bratranců a také host babičky, jejíž rodina má kořeny v Československu. Má host teta si pamatuje i některá česká slovíčka, z nichž nejlépe umí slovo “žebrák”, protože tak její babička nazývala ostatní sousedy.

 

Závěr října patřil tradičnímu americkému svátku Halloweenu. V pátek, 27. října jsme spolu s kamarády sledovali dlouho do noci halloweensky laděný seriál Stranger Things a na Halloween jsme celý večer strávili s přáteli na Halloween party a moc jsme si to užili. Bohužel, Adam nechal všechny své projekty na poslední týden termu, a tak se této party nemohl zúčastnit. Hráli jsme spoustu her, stolní fotbal a nakonec jsme vyšli do ulic (Američané pro to mají vyraz “trick or treating”), kde jsme chodili od domu k domu a dostávali sladkosti. Je to vlastně podobné jako naše Velikonoce, ale s mnohem větší atmosférou.

 

A to je vše, přátelé. Přeji vám všem úspěšné zakončení letošního roku a posílám pozdravy své třídě, která už určitě naplno spustila přípravy pro školní besídku. Je mi moc lito, že nemůžu byt součástí její organizace. Hezký zbytek dne.

dav