Pozdrav Honzy Černého z Rice Lake

Zdravím z Rice Lake,

 

Už je to týden, co jsme já, Adam, Anička a Katka dorazili do našeho sesterského města Rice Lake, strávit tu celý školní rok. I přes nervozitu a drobné komplikace na letišti, jsme úspěšně vstoupili na americkou půdu, vstříc následujícím deseti měsícům. Jsem tu sice teprve týden, ale už jsem toho stihl spoustu zažít. Hned druhý den po příjezdu mě moje host rodina vzala do pár kilometrů vzdáleného města Cumberland, na hudební přehlídku. Druhý den se pořádal ve městě piknik pro všechny výměnné studenty, kde jsem potkal spoustu nových a sympatických lidí. Během týdne mě rodina dál vzala k babičce a dědovi, u kterých jsme spolu s mými host sourozenci a sestřenicí, strávili celý den u jezera na kajaku a motorovém člunu.

 

V pátek 1. 9., jsme poprvé navštívili naši školu, po které nás provedli a ukázali nám, kde najdeme jakou třídu. Pro první term jsem si vybral předměty Current problems (předmět o současných problémech ve světě a USA), American citizenship (předmět o americké vládě a politickém systému), Wind Ensemble (orchestr) a Algebra 2 (matematika). Celý tento náročný den, kdy jsme poslouchali jednu motivační řeč za druhou, vyvrcholil večerním zápasem školního týmu v americkém fotbalu, kde jsem měl poprvé možnost zahrát si se školním orchestrem. Byl to vskutku velký zážitek.

 

Včerejší den jsme strávili jenom odpočinkem a večer jsme společně s Adamem a mým host bratrem navštívili místní kino a poté jsme až do hluboké noci hráli u nás doma stolní hry.

 

A to by bylo pro tento článek asi tak vše. Děkuji vám za pozornost a přeji všem studentům Gymnázia Žamberk úspěšný vstup do nového školního roku a jako bonus přeji své třídě úspěšnou organizaci školní besídky. Hezký zbytek dne.

 

Jan Černý, Rice Lake, 3. 9. 2017