Pozdrav Aničky z Rice Lake 2

Zdravím Žamberk,

už podruhé se hlásím z partnerského města Rice Lake. Tady pomalu začíná zima, napadlo i trochu sněhu. Místní nás straší, že pořádná zima teprve přijde, prý se máme na co těšit. Spoléhám na možnost hřát se u rodinného krbu. Začal druhý term a s ním i nové předměty. Vybrala jsem si Veterinary science ( Veterinární věda), US History 10 (Dějepis) a Fyziku. Nejvíce mě oslovil předmět Veterinární věda. Učíme se latinské názvosloví, patologii a děláme praktická cvičení.

Halloween už je za námi a pěkně se vydařil. Týden před Halloweenem se nás asi 10 studentů sešlo v domě u host rodiny Katky. Všichni jsme dlabali a vyřezávali dýně. Dýně jsme rozsvítili venku na zahradě a kochali se krásnou atmosférou. Zbytek dýňových semínek Katčina mamka upekla v troubě se solí a s česnekem a to bylo zkrátka vynikající.

Jeden víkend jsem strávila s Katčinou host rodinou a jeli jsme k jejich prarodičům. Jsou to asi dvě hodiny cesty. Mají krásný dům a kolem domu obrovskou louku a pole. Toho jsme využili a vyrazili na čtyřkolky. Ze začátku jsem se bála, ale po chvili strach přešel a užili jsme si krásnou projížďku přírodou.

Čeká nás svátek Díkůvzdání. Je spojený s podzimními prázdninami. Už jsme zakoupili tradičního krocana. Čeká na svou chvíli v mrazáku. International club pořádá slavnostní večeři a každý má něco přinést. S Katkou jsme se rozhodly upéct tradiční perník. Doufáme, že  bude chutnat.

Se školním pěveckým sborem jsme měli první vánoční koncert. Myslím, že se to povedlo skvěle, i když všichni byli hrozně nervózní. Na tuto událost se přišlo podívat mnoho rodičů a známých. Nebylo to ale nic v porovnání s návštěvností amerického fotbalu. Tento pátek byl osudný pro náš školní tým amerického fotbalu. Dostal se do finále ve státní soutěži v Madisonu, hlavním městě Wisconsinu. Podpořit finalisty se vydalo šest plných školních autobusů dospělých a dětí z Rice Lake. Školní výuku jsme měli automaticky omluvenou. Cesta trvá čtyři hodiny, takže jsme vyjížděli už v pět ráno. Stálo to za to.  Naši hráči Warriors  hráli proti týmu Lions. Byl tam úžasný fanouškovský duch. Studenti skandovali povzbuzující pokřiky. Warriors nakonec s velkým náskokem získali zlato. A to se naposledy podařilo před 39 lety! Byl to úžasný zážitek, na který nikdy nezapomenu.

Posílám pozdrav své třídě a držím palce s přípravami na besídku. Přeji všem hezké prožití nastávajícího adventu, vánočních svátků, a do nového roku mnoho zdraví a pohody.

Anna Pachelová

dav