Pozdrav Aničky Pachelové z Rice Lake

Zdravím všechny do Žamberka,

již tři týdny jsem v partnerském městě Rice Lake a moc si to tady užívám. Podzim nás tu přivítal slunečným počasím. Bydlím s úžasnou rodinou a jsem ráda, že tu můžu být právě s nimi. Hned pár dní po příjezdu jsem se přidala k tenisovému týmu. Máme trénink každý den a někdy zápasy. Je zvykem, že před zápasem nějaká rodina uspořádá týmovou večeři. Takže celý tým (a že nás není málo) přejede po tréninku do domu jedné z dívek a společně povečeříme. Je tam vždy hrozná sranda.

Škola už je v plném proudu a já už dokonce trefím na každý předmět do správné třídy. První dny se mi stávalo, že jsem se ocitla ve špatném patře nebo šla na druhou stranu. Krátké přestávky mě ale přinutily rychle se zorientovat, abych nepřišla pozdě na hodinu. V prvním semestru jsem si vybrala předměty: Chemie, Algebra 2 (matematika), Americké občanství, které se mi střídá se Sborem a Sociální problémy. Nejvíce me baví Chemie, protože máme úžasnou paní učitelku a děláme zajímavé pokusy.

O víkendu jsme se s celým tenisovém týmem zúčastnili akce Forrest Run na podporu lidí s rakovinou mozku. Forrest Run se pořádá na počest přítele naší školy Forresta Olsona, který podlehl této zákeřné nemoci v roce 2007 a peníze shromážděné na této akci půjdou na výzkum této nemoci. V pátek jsme se byli podívat na zápas amerického fotbalu a kromě školního bandu, kde hraje Adam a Honza, vystoupil i náš sbor, takže jsme před začátkem hry zazpívali americkou hymnu.

Tady už jsou v plném proudu přípravy na Halloween, všude se prodávají dýňe a typické kostýmy. Moc se těším na nové zážitky. Zdravím všechny spolužáky a kamarády z orientačního běhu.

Anna Pachelová

Anička s její host family