Pozdrav Adama z Rice Lake

Zdravím čtenáře z Rice Lake,

Pomalu jsme se ještě nevzpamatovali z příjezdu do RL a už je měsíc za námi. Září nás přivítalo vysokými teplotami, někdy dokonce až nad 30 stupňů celsia. Všichni nás varovali, že tyto teploty jsou tady výjimečné a zanedlouho má přijit pořádná zima. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že měli pravdu. V posledních dnech se velmi ochladilo, i za slunečného dne je tu maximálně do 15 stupňů.

S rodinou jsem se setkal hned první den na letišti. Po pár minutách jsem zjistil, že jsou velmi vášnivými fanoušky amerického fotbalu, takže nedělní a pondělní večery jsou plné nervů, křiku a fandění, obzvláště když oba rodiče hrají fantasy football.  Tato hra spočívá v tom, že si dopředu navolíte hráče a podle toho jak daný zápas hrají, tak dostáváte body. Nevím, jestli to moje host-mamka dělá schválně, ale zatím každý zápas na plné čáře prohrála. Celkově mohu říci, že je to vždycky velká sranda pozorovat. Host-brácha Garrett si na začátku prázdnin přetrhl vaz v pravém koleni a hned pár dnů po mém příjezdu měl operaci. První dva týdny byly opravdu náročné, protože musel převážně ležet a když už, tak chodit jen o berlích. Po pár dnech jsem mu koupil malý zvoneček, aby už nemusel na nás volat, když něco chtěl. Zanedlouho toho začal docela zneužívat, tak jsem si z něj začal dělat srandu, že vánoce ještě nezačaly a stejně i kdyby začaly, tak tu žádný ježíšek nechodí. Naštěstí se mu koleno začalo rychle uzdravovat a poslední týden už může i řídit.

Během prvního měsíce jsem se připojil k početnému školnímu bandu, který čítá okolo 150 lidí. Je to vždy neskutečný zážitek hrát s tolika lidmi dohromady. Jako podzimní sport jsem si vybral soccer, kde jsem poznal také mnoho nových kamarádů.

Tímto bych chtěl pozdravovat všechny studenty a učitele Gymnázia Žamberk. Své třídě bych chtěl popřát šťastný vstup do nového školního roku, hodně zdaru Janu Janovcovi v biologii a hodně pevných nervů při přípravě vánoční besídky.

Adam Šindelář, Rice Lake