Okresní finále v přespolních bězích

Školní sportovní soutěže se pomalu rozbíhají, tou tradičně první jsou přespolní běhy. Ve čtvrtek 29. září se v letohradském biatlonovém areálu uskutečnilo okresní finále mladších (prima, sekunda) a starších (tercie, kvarta) žáků, ve všech kategoriích jsme měli svá zastoupení. Více se dařilo děvčatům, v obou kategoriích obsadila první místa a postoupila do krajského finále. Sestavy byly následující: mladší – Barbora Hubálková, Libuše Holečková, Kateřina Kašková, Šárka Kořínková a Adéla Spáčilová; starší – Zuzana Haufová, Marie Sokolová, Lucie Motlová, Adéla Kerschbaumová, Natálie Hladíková a Anna Spáčilová. Zuzana Haufová navíc zvítězila v soutěži jednotlivců. Mladší kluci skončili na 9. místě, družstvo tvořili: Matěj Hauf, Michal Hudetz, Jan Bečka, Albert Lepin, Prokop Bernard a Jakub Kubíček. Starší pak doběhli na 8. místě, o které se zasloužili: Jaroslav Veselý, Jakub Bergman, Šimon Krsek a Vojtěch Cvik.

V úterý 4. října se v Chocni konalo okresní finále studentů vyššího stupně. Za poměrně chladného a deštivého počasí čekalo na dívky 2,7 km, chlapci pak absolvovali 4,2 km, trasa byla vedena lesními pěšinami, náročná stoupání střídaly prudké seběhy, dost to klouzalo. Zkrátka pravý krosový terén. Dívky skončily na 2. místě, sestavu tvořily: Anna Kopecká, Ivana Boková, Valerie Borovičková, Tereza Procházková, Tereza Abrahámová a Monika Jasanská. Třetí místo mezi chlapci vybojovalo toto družstvo: Jan Pešava, Vojtěch Doleček, Jan Hauf, Matěj Novotný a Adam Valenta. Sluší se vyzdvihnout i individuální výkony – Anna Kopecká zvítězila mezi jednotlivci, Ivana Boková byla třetí. Jan Pešava vybojoval druhé místo mezi chlapci.

Všem výše jmenovaným patří poděkování za reprezentaci školy, vítězům gratulace a oběma dívčím družstvům budeme držet palce v krajském finále, které se uskuteční 12. října opět v Letohradě.