Naši studenti na Spartan Race Sprint Praha

Dne 23. 4. 2016 v 7:00 jsme se vypravili na cestu do našeho hlavního města, tedy do Prahy. Cíl byl jasný, pokořit Spartan Sprint (minimálně 5 km běhu a 13 překážek) a splnit si sen.  Ze začátku bych vám měl říct základní informace týkající se Spartan Race. SR je jeden z nejpopulárnějších překážkových běhů na světě. Byl založen v roce 2010 v USA a brzy se rozšířil do celého světa. Závody mají několik úrovní, které se liší počtem kilometrů a překážek. Úrovně SR jsou tři: Sprint – nejkratší verze závodu, Super – střední verze závodu, a Beast – nejobtížnější verze závodu (min. 20 km a 26 překážek).

Do areálu Holešovického výstaviště, kde se závod konal, jsme dojeli kolem desáté hodiny ranní. Zaregistrovali jsme se a šli si obhlédnout podmínky. Během naší „procházky“ jsme potkávali zablácené bratry (Spartany) s medailemi a úsměvy na rtech. U všech z Týmu 666 se již začala objevovat nervozita, a tak se moc nemluvilo. Když jsme stáli na startu, tak jsme ještě nemohli uvěřit, že se tato situace opravdu děje. Když se ozvalo epické: „Spartans, what is your profession?“ tak jsme věděli, že není cesty nazpět. Vyběhli jsme vstříc přibližně hodinu a půl trvajícímu běhu plnému bláta a různých překážek.

Po poslední vyčerpávající překážce jsme přeskočili oheň dělící nás od finiše a dostali medaile za absolvování tohoto závodu.
Tímto bych chtěl poděkovat Týmu 666, který tvořili Jakub Krejčí (již odmaturoval), Roman Leuchter (7.A),  Kristián Vencl  (7.A)  a Adam Šindelář (5.A).

Pro studenty Gymnázia Žamberk Adam Adámek (5. A).