Majáles 2017

Jako každý rok, i letos byl jeden z březnových pátků, 3. 3. 2017, věnován tradiční volbě krále, královny, prince a princezny Majálesu 2017. Celá akce probíhala v tělocvičně Gymnázia Žamberk a nesla název Povolání aneb Řemeslo má zlaté dno.

            Já jako maturant jsem byla stresových stavů, které znamenají: „Nestíháme!“, tento rok ušetřena, avšak dostalo se mi jiné cti, a to usednout společně s dalšími vyvolenými do majálesové poroty. Ovšem rozhodovat o tom, co se najednou začalo odehrávat před očima, bylo vskutku nelehké.

            Co se týče módní přehlídky, bylo vidět, že politika hýbe světem. Zejména Babiš se ocitl několikrát tak blízko, že jste se ho mohli dotknout. Čeho byste se ale opravdu dotýkat nechtěli, bylo hovínko v podání 7.A. Mimo to se dostavil i Bořek Stavitel se svou míchačkou Julčou, šikovná cukrářka s nádherně zdobeným a uvnitř čokoládovým muffinkem Erikem a další.

            Po přehoupnutí do volné disciplíny jsme se objevili přímo živě v Žamberské Gymnázium má Talent, shlédli pár reklam, které v televizi neuvidíte, poslechli si pěvecké vystoupení, zatančili nám Umpalumpové se samotným Willy Wonkou nebo byly konečně objasněny nejasnosti v pohádce Sněhurka a sedm trpaslíků. Vystoupeních bylo hodně. Jednou jste zavřeli oči, otevřeli je a byli tam! Skuteční! Harry Potter, Hermiona, a co teprve Malfoy!

            Zkrátka. Dělo se ledacos. A po tom, co jsme byli seznámeni s budkou pro obří mrtvé ptáky, s budkou s výtahem pro nemocné ptáčky…už se nebylo čemu divit.

            Klobouk dolů před všemi nápady a výkony a posílám velké gratulace výhercům ze 7.A Anetě Dytrtové a Matěji Novotnému  a ze 3.A. Zdeňkovi Železovi a Justýně Všetičkové.

Alžběta Martincová 4.B