Lyžařský kurz 1. B

V lednu byla na lyžáku 5. A, v únoru 2. A a v březnu se konečně dostala řada na nás, na 1. B! V pondělí 7. 3. jsme přijeli na chatu Karosu do Říček v Orlických horách a hned jsme vyrazili na sjezdovku, kde jsme podle našich dovedností byli rozděleni na dvě skupiny lyžařů a jednu skupinu snowboardistů.

Většinu týdne jsme strávili na sjezdovce, ve středu jsme ale sjezdovky a snowboardy nechali na chatě a vyrazili jsme na běžky. Vyjeli jsme lanovkou na kopec, projeli jsme orlické lesy křížem krážem a posilnění čajem, kofolou, párkem v rohlíku a vaflemi jsme se vraceli zpátky do chaty na oběd. Odpoledne nás páni učitelé vypustili na louku za chatou. Úkoly zněly jasně – postavit nejkrásnějšího a největšího sněhuláka. Pak jsme se koulovali, jezdili na lopatách a když jsme byli úplně promočení, vrátili jsme se domů. Po večeři pro nás páni učitelé s panem Koblížkem (který přijel speciálně kvůli středečnímu večeru – děkujeme!) připravili orientační běh.

Celý pobyt na horách nám rychle utekl. V pátek jsme si naposled byli zajezdit, pak jsme sbalili všechny naše věci a o půl jedné jsme odjížděli zpátky domů. Díky atmosféře “jako doma” a bezvadné partě, kterou ve třídě máme, jsme si lyžák moc užili.

Dana Mrklovská, 1. B