Licence zdarma pro všechny studenty – šk. rok 2017/2018

Na podzim 2015 pardubický kraj vysoutěžil s firmou SoftwareOne nákup licencí na programy firmy Microsoft. Kromě licencí, které se týkají počítačů ve škole, jsou součástí i licence, které umožňují studentům využívat doma až na 5 zařízeních službu Office 365 Pro Plus. Díky tomu můžete na své domácí počítače instalovat nejnovější verzi kancelářského balíku MS office (Word, Excel, PowerPoint a další) a kromě toho můžete používat i online verze těchto programů. K dispozici vám je také online cloudové úložiště pro vaše dokumenty a soubory o velikosti 1 TB. Můžete si také stáhnout a nainstalovat Windows 10 Education.

Abyste ale mohli službu používat, je třeba

  1. Z Komense (pošta v Bakalářích) zkopírovat ověřovací token.
  2. Registrovat se na portálu firmy SoftwareOne
  3. Provést zde objednávku služby
  4. Přihlásit se na portál firmy Microsoft a zde si stáhnout instalátory programů.

Videonávod:

Nakonec ještě pár poznámek:

  • Při registraci na portál SoftwareOne je nutné uvést vaše pravé jméno. Jména, která nepatří studentům naší školy, budou vymazána a licence jim přestane fungovat.
  • Pro registraci potřebujete token, který získáte v Komens. Token je zakázáno zveřejňovat. V případě porušení vám bude licence odejmuta.
  • Služba platí na jeden rok, ale měla by být automaticky prodlužována na období tří let. Co bude pak, zatím nikdo neví. V případě, že přestanete být žákem školy, bude vám licence ukončena dříve.
  • Účet u firmy MS, který získáte po objednávce produktu na portálu firmy SoftwareOne (účet ve tvaru Ab45x7Ckh9@spseavos.onmicrosoft.com) slouží pouze pro ověření licence a stažení programů. Nainstalované programy můžete napojit na své vlastní účty
  • Pro instalaci není potřeba žádné licenční číslo.