Krajské finále v basketbalu (starší dívky)

Velkého sportovního úspěchu dosáhla děvčata z vyššího stupně, která na Krajském finále v basketbalu dosáhla na stříbrné medaile. Následující řádky jsou z pera jedné z aktérek, Kateřiny Pecháčkové, a věrně zachycují atmosféru i průběh turnaje. Holkám patří velká gratulace!

 Ve čtvrtek 28. ledna jsme se zúčastnily basketbalového zápasu. Ve čtvrt na devět jsme se všechny spoluhráčky setkaly před školou a mohly tak vyrazit směr Svitavy. Jmenovitě Tereza Junková, Anna Kratochvílová, Šárka Hlaváčová, Ivana Boková, Nicole Dočkalíková, Lucie Petráňová a moje maličkost. Cesta nám díky veselé náladě a spolehlivému řidiči panu Drobkovi rychle uběhla. Když jsme přijely do sportovní haly, první zápas byl již v plném proudu, a proto jsme se ihned snažily zjistit taktiku našich protihráček. Druhý zápas, který začínal v deset hodin, jsme hrály se střední školou z Chrudimi. I přesto, že byl zápas náročný, vyhrály jsme. Poté jsme měly hodinu pauzu, kdy jsme doplnily síly a něco dobrého do bříška, aby nám v dalších zápasech nechyběla energie. Následující hru jsme hrály proti Gymnáziu z Jevíčka. Bylo to velmi vyrovnané, ale i přes naši veškerou snahu a běhání rychlostí Usaina Bolta jsme nakonec prohrály. Hned potom jsme začaly hrát s Pardubicemi. Už ze začátku nám bylo jasné, že z tohoto zápasu zřejmě nevyjdeme jako vítězky, ale přece jen jsme ze sebe vydaly to nejlepší. Pardubice stejně dostály svému jménu, díky čemuž jsme prohrály. Poslední zápas byl pro nás velmi důležitý, protože rozhodoval o umístění buď na třetím, nebo druhém místě. Jelikož v něm Gymnázium Jevíčko prohrálo, posunuly jsme se na druhé místo. Domů jsme se vracely unavené, ale také plné radosti ze stříbrné medaile.

Děkujeme panu Andrlemu za trenérský doprovod a také rady, které nám během turnaje dával (i když jsme ho někdy neposlouchaly).