Jak se má Terka v USA?

received_988724547882931Zdá se, že Terka pomalu přestává kvůli sněhu lyžovat, led pod budkami za účelem rybolovu také nějak povoluje, takže zbývá se vrhnout na jiné aktivity, které jí také nebudou proti mysli, nehledě na to, že kohouti zmlkli.


Zdravím,

ani netuším jak, ale rok se neuvěřitelnou rychlostí dostal až do měsíce března. Sníh tu začíná pomalu tát, zima tu letos je nezvykle mírná. S pomalým odchodem zimy nastává i konec lyžařské sezóny. Ani ve snu jsem si nemohla přát lepší zakončení. Jelikož se jeden z mých teamových kolegů dokázal propracovat až do státního kola v lyžování, strávila jsem s ním, jeho bráchou a rodiči neuvěřitelné tři dny na státních závodech. Bylo to veliký, já si zase jednou vykřičela hlasivky a pořádně zalyžovala. Sice jsme poté měli ještě několik závodů, ale tam se spíš už jednalo o to se vyblbnout, než o cokoli jiného.

Jediné, co mě těší na teplejších dnech je ice fishing (všechno si totiž užijete třikrát tolik, když vám u toho nemrzne zadek). Ale teď zcela vážně, je to trochu děsivé, vidět přívěsy a auta na místech, kde jsem se na podzim převrátila s kánoí. Ve své podstatě jsem rybařila celé zimní měsíce.

Jak už jsem zmínila, lyžování je téměř u konce a tak nastal čas pro výběr jarního sportu, což pro mě byl docela oříšek. Uvízla jsem mezi track and field a soccer. Co si budeme nalhávat, jednalo se jen o volbu menšího zla, fakt, že budu plavat v obojím, je nevyvratitelný. Nakonec jsem si musela doslova hodit mincí a padlo to na track and field.

received_1052433918152902Co se týče školy, nemůžu říci, že by tu byl den, kdy bych se nudila. V Anatomii, kterou jsem si zvolila, jsme za poslední dva týdny pitvali krysu a ovčí srdce. Musím přiznat, že jsem pokaždé udělala stejnou pitomost, narvala se na obědě k prasknutí. Ale co, je to vskutku neuvěřitelně zajímavé a já jsem moc ráda, že jsem pro tento předmět rozhodla. A jelikož jsme považováni za právoplatné studenty Rice Lake High School, museli jsme s Tomášem, spolu s ostatními žáky dělat ACT testy (obdoba SCIO testů), jednalo se o test z matiky, anglické gramatiky, čtení, věd a všeobecný přehled (jestli se tomu tak dá říkat). Jednoznačně to byla velká výzva a také cenná zkušenost si tento typ testů zkusit v angličtině.

V neposlední řadě musím podotknout, že moje nová host rodina je báječná a skvělá, dokonce si začínám zvykat i na toho zpropadeného kohouta! Skvěle vycházím se všemi a za týden má přijet nejstarší sestra z univerzity na jarní prázdniny. Takže tu bude zase živo.

Chtěla jsem vám všem, co nás tu podporujete, z celého srdce poděkovat. Ať si čtete právě tento článek, posíláte pozdravy nebo dopisy, všem vám patří mé neskonalé díky.

A to by bylo zase jednou vše, mějte se fanfárově a zase brzy na slyšenou (na čtenou).

Z Rice Lake Tereza Mikysková, exchange student 2015/2016