Eurorebus 2017

I letos se některé třídy zúčastnily soutěže Eurorebus. Poté, co prošly korespondenčními koly, se mohly v kole krajském poprat o účast v kole celostátním a tam i o místa v expedici Eurorebus. Nicméně se nám letos postupové ambice nepodařilo naplnit.

Za školu nastoupili k vyplnění testů krajského kola reprezentanti celkem pěti tříd – J. Semeráková, B. Dušek a M. Votava (sekunda), F. Hebr, Š. Krsek a T. Malý (tercie), T. Černohousová, J. Pachel a S. Suchodol (kvarta), O. Kubelka, V. Ježdík a J. Ježek (kvinta), M. Hofmanová, J. Pešava a L. Ždan (1. B).

Sekunda byla ve své kategorii jedenáctá (celkem 37 trojic), tercie skončila sedmnáctá, kvartě se dařilo na třináctém místě o něco lépe (tercie a kvarta bojovala také v konkurenci 37 trojic) a mezi středoškoláky se více dařilo 1. B, která skončila dvacátá a kvintě náleží místo dvacáté druhé z celkových 31 trojic. Jakub Ježek navíc reprezentoval i v soutěži jednotlivců ze středních škol, kde obsadil pěkné sedmé místo a byl tak postupu do celostátního kola nejblíže.

Poděkování také patří všem žákům, kteří se zapojili do soutěže během školních kol, protože díky jejich bodům jsme mohli jet do kola krajského. Všem děkuji za reprezentaci.

Martin Tyč

Reprezentanti naší školy v krajském kole.