David jel do Oregonu a také hrál v Ohiu

Dobrý den,
hlásím se znovu z Rice Laku. Přišlo jaro a s ním také poslední čtvrtletí a přípravy na ukončení tohoto školního roku. Zvolil jsem si tři nové předměty, a to venkovní sporty první hodinu, veterinářství druhou a pokročilou statistiku čtvrtou hodinu. Stále mi zůstává Band a Zpěv, které jsou celoroční. Před dvěma týdny proběhla Hudební soutěž, na které se účastnily různé soubory a jednotlivci z celé školy a okolí. Já jsem soutěžil v jazzovém souboru, kde jsem hrál na klavír, a potom v perkusním souboru, kde hraji na bonga. Dále jako jednotlivec soutěžím s mým klavírním přednesem. Podařilo se mi postoupit se všemi třemi, takže za dva týdny nás čeká státní kolo.
V posledním dopisu jsem zmiňoval, že jsme nacvičovali divadelní hru ve zdejším divadle. Nyní už jsou vystoupení u konce. Velice jsem si to tam užil a poznal jsem spoustu nových lidí. Také mám úžasnou zkušenost hrát divadlo v Angličtině, což jsem dělal poprvé.
Už je to týden, co skončily jarní prázdniny. Já a moje rodina jsme jeli na dovolenou do Států Washington a Oregon, které jsou na západní straně Spojených Států. Letěli jsme do hlavního města Oregonu, do Portlandu, kde jsme také strávili první dva dny. Za tu dobu jsme si prohlédli město a druhý den jsme také dojeli autem k Tichému oceánu, kde jsme strávili odpoledne chozením po nedalekých národních parcích. Po dvou dnech jsme nasedli do auta a odjeli jsme směrem na východ do oblasti Columbia River Gorge, což je obrovský národní park kolem řeky Columbia. V této oblasti se nacházejí úžasné hory s velkým množstvím stezek a vodopádů. Strávili jsme tam tři dny a užili jsme si nádhernou krajinu a úžasné výhledy. Poté jsme opět nasedli do auta a jeli jsme do města Walla Walla ve Washingtonu, kde studuje nejstarší syn mojí host-rodiny. A to už byl konec dovolené a my jsme odletěli zpět do Wisconsinu, kde znovu začala škola.
Venku už konečně začíná jaro. S mou rodinou často chodíme ven se psy a užíváme si teplého počasí. Začaly také jarní sporty a já jsem se znovu přidal k fotbalovému družstvu. Za týden nás čeká první zápas, na který se moc těším. Je to krásný pocit být zase venku s přáteli a užívat si hru.
To bude pro tento dopis vše. Děkuji a pozdravuji z Rice Laku.
David Prokopec