Basketbal v České Třebové

V pondělí 21. listopadu zajížděla skupina elitních žamberských basketbalistů na palubovku tělocvičny Na Skále v České Třebové, kde se konalo okrskové kolo. Průběh celého dne je již víceméně tradiční, a jelikož tradice je třeba ctít, ani tentokrát jsme nic nezměnili. Tedy, sraz v 6:30 na autobusovém nádraží, cesta do Ústí, káva a koláče v místní pekárně, cesta do Třebové, pěší přesun do tělocvičny, šatna (více neprozradíme), odehrání turnaje, šatna (více neprozradíme), kebab (pro mnohé vrchol dne) a cesta zpět do Žamberka.

Letošní sestava byla tvořena zejména studenty maturitního ročníku, pro které to měla být taková důstojná basketbalová tečka v dresu milovaného gymnázia. Leč hrací systém byl proti nám, kdy hned první zápas rozhodoval o bytí a nebytí v celém turnaji. A dostali jsme soupeře z nejtěžších, domácí gymnázium. Kluci bojovali, ale na světelné tabuli na konci zápasu svítilo skóre 32:18 v jejich neprospěch. No nic, připravíme se na druhý zápas. V něm jsme se utkali s ústeckou automobilkou a od začátku nebylo pochyb, kdo je v tomto utkání pánem pod vysokými koši. Výsledek 38:17 hovoří zcela jednoznačně. Radost a spokojenost!

A kdo se o výsledek zasloužil? Filip Krejčí, Jonáš Syrovátka, Kristián Vencl, Pavel Budina, Mikuláš Suchodol (8. A), Jan Strnad (4. B), Adam Adámek a Adam Šindelář   (6. A).

Celému týmu patří velké poděkování, ostudu jsme rozhodně neudělali!

basket-kluci